online randevu online randevu online randevu

Dr Demet AĞRAS

Op. Dr. Demet AĞRAS Kimdir?

Dr Demet AĞRAS 31 Mart 1973’ te şuan görev yaptığı yaptığı İzmir’ in Alsancak ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlkokulu İzmir Karşıyaka’ da bulunan Kenan Gamsız İlköğretim Okulu’nda okuyan Demet Ağras, ortaokul ve lise öğrenimini Karşıyaka Lisesi’ nde tamamlamıştır. 1991 yılında Ege Üniversitesinde Tıp Fakültesi’ ni kazanarak 1996 yılında eğitimini tamamlamıştır. Yine Ege Üniversitesinde Tıp Fakültesi’ nde 1997 yılında Genel Cerrahi Uzmanlığına başlamıştır. Görevine ilk olarak Bergama Devlet Hastanesi’ nde başlamış olup, İzmir’ in birçok ilçesinde hizmet vermeye devam etmiştir.
Dr Demet Ağras 21 yıllık hekimlik tecrübesiyle ve güler yüzlü sağlık hizmeti anlayışıyla İzmir Alsancak’ ta hizmet vermeye devam etmektedir.
Mesleği gereği yoğun yaşam temposundan bulabildiği zamanlarda da aktif bir sosyal yaşantısı vardır. Spora oldukça ilgili olup, Avrupa Balkanlar yüzme şampiyonluğunda derece elde etmiştir. Yüzme dışında paten kaymak, bahçe ve evcil hayvanlarıyla ilgilenmek, piyano çalmak hobileri arasındadır. Ayrıca yabancı dile olan ilgisi sonucu iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Son olarak gelişimin sonunun olmadığı düşüncesiyle kızı Irmak’ la Rusça kursuna katılarak halen kendini geliştirmeye devam etmektedir.
İzmir’de proktoloji uzmanı olarak çalışan tek kadın genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Demet Ağras genel olarak makat hastalıkları teşhis ve tedavisini yapmakta bunun yanı sıra teknolojik ben tedavileri yapmaktadır.

TEDAVİSİNİ YAPTIĞI HASTALIKLAR VE KULLANDIĞI YÖNTEMLER

  • Ben Tedavisi

Güncel ve teknolojik yöntemlerden olan radyofrekans ile buharlaştırma yöntemini tercih etmektedir.  İstenmeyen ve kişinin özgüvenin dahi azalmasına neden olan belerden bu yöntem sayesinde kesi izi ve konfordan taviz vermeksizin gönül rahatlığıyla saniyeler içinde kurtulabilirsiniz.

  • Siğil tedavisi

Siğil virüslerin neden olmasından kaynaklı olarak eğer fark edildiğinde tedavi uygulanmazsa yayılabilmektedir. Ben tedavisinde olduğu gibi siğillerin tedavisi olarak da radyofrekansla buharlaştırma yöntemi tercih edilmelidir.

 Nasır

Vücudun tüm ağırlığını taşıyan ayaklarda uygun ayakkabı kullanılmaması sonucu ve ayak bakımının yapılmamasından kaynaklı ve yine aynı noktaya uzun süreli yine bası ve aşınmadan kaynaklı ellerde nasır oluşabilmektedir. Özellikle ayaklardaki nasırlar kişiye oldukça rahatsızlık vermektedir. Bu şikayetten kurtulmak için yine radyofrekansla buharlaştırma yöntemine başvurmaktadır. Operasyon lokal anestezi altında gerçekleştirilip, tedavi sonrası hastanın ayak tabanı üzerine basmanın ve günlük yaşantısına devam etmesinin hiçbir sakıncası yoktur.

  • Kıl Dönmesi

Halk dilinde kıl dönmesi olarak bilinen Pilonidal sinüs genellikle  yaş arası erkeklerde görülen yaygın bir hastalıktır. Mutlaka cerrahi müdahale ile kıl kökünün çevre doku ile çıkarılması gerekir. Halen uygulanması bir çok hekim tarafında gerçekleştirilen geleneksel, eski yöntemler hastayı uzun süreli iş gücü kaybına uğratmanın yanı sıra günlük yaşantısındaki konforundan alıkoymaktadır. Buna karşılık Demet AĞRAS kıl dönmesi tedavisinde kullandığı mikrosinüsektomi yöntemi ile 10 – 15 dakikalık bir süre zarfında hastayı eski sağlığına kavuşturmaktadır. Mikrosinüsektomi, nüks oranı en az olan kıl dönmesi tedavi tekniğidir. Operasyon sonrası hasta hemen işine ve günlük yaşantısına devam edebilmektedir.

  • Anal Fissür

Makat çatlağı ya da yırtığı olarak da bilinen anal fissür, bir çok nedenden kaynaklanan uzun süreli ishal ve kabızlık durumunda gelişmektedir. Kronikleşmesi halinde de ciddi ağrılara neden olarak kişiye oldukça rahatsızlık verebilmektedir. Bunun çözümü 1 dakikada gerçekleştirilebilen Botox tedavisi ile mümkündür. Botox ilacının çatlağın çevresindeki kaslara enjeksiyonu ile kaslar gevşer ve hastanın tedavi sonrası basit beslenme ve uygulama önerilere uyması halinde çatlak iyileşerek kapanır. Bu süreçte hasta mevcut ağrısına ilave bir ağrı duymaz ve bu ağrı 10.günden itibaren azalarak zamanla son bulur.

  • Fistül Anal

Makata yakın bölgede yerleşen bir mikrobun neden olduğu apsenin boşaltılmaması kendine bir delikle birlikte yol açmasına anal fistül denir. Bu yok lazer yöntem, ile açılarak enfeksiyon riski ile birlikte ortadan kalkmaktadır. Müdahaleler gerektiğinde ya da hasta talebi üzerine hastahane ortamında da gerçekleştirilebilmektedir.

  • Hemoroid

Hemoroid günümüzün en yaygın hastalıklarındandır. Özellikle fast food besinlerin çok sık tercih edilmesi ve hareket gerekliliğinin azalması bunu başlıca nedenlerindendir. Hemoroidin derecesine bağlı olarak çeşitli yöntemlerle tedavisi gerçekleştirilebilir. THD, Lastikle boğma, trombektomi ve Lazer yöntemleri hasta konforuna en uygun tedavi yöntemlerindendir.

  • Kondilom

Kondilom genellikle cinsel temasla bulaşmakla birlikte, ortak kullanılan tuvaletlerden, hamamlardan ve iç çamaşırlarından da bulaşabilmektedir. Virütik olması nedeniyle tedavi edilmez ise, yayılması kaçınılmazdır. Koterizasyon yöntemi kondilom tedavisi için en uygun ve kalıcı yöntemdir.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ :

Atatürk cad.  No :174/1 Ekim Apt. Kat :4 Daire:8 KONAK /İZMİR

0542 295 52 54  –   0232 422 10 06
Cep telefonundan direk ulaşabileceğiniz gibi whatsapp ile fotoğraflar göndererek net ücret bilgisi ve ayrıntılı tedavi bilgileri alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Dr Demet AĞRAS için yorumlar kapalı


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar