online randevu online randevu online randevu

Ben sildirme

Ben sildirmek deyimi daha çok leke gibi olanlar için kullanılsa da radyo frekansla buharlaştırma yönteminde kabarık, renkli veya cilt renginde olanlar dahil hepsini silmede kullanılan bir yöntemdir. Ciltte renkli alan (pigmentasyon) veya kabarık şekillerde görülen ve cildin deformasyonu sonucu yada güneş ışınlarına karşı oluşan görsel kirlilik sebebi olan oluşumlar genel olarak ben adıyla tanımlanmaktadır.Türkçede tek kelime ile tarif edilse de çok çeşidi vardır bu çeşitlilik tedavi şeklini de çeşitlendirmektedir.

Bin silme yerine ben aldırma kelimesi de kullanılsa da aslında en doğru tanımlama tedavi etmek olmalıdır çünkü sonuçta bir sorundur ve tedavi edilmesi gerekir.

ben sildirme  ben sildirme sonrası

Ben Silme Yöntemleri

  • Ameliyatla tedavi (büyük oranda terk edilmiştir, teknolojinin olmadığı devlet hastanesi ve daha fazla para talep etmek isteyen kliniklerde yapılmaktadır)
  • Krioterapi (dondurarak tedavi) ; Sadece et beni gibi olanlarda kullanılır, etkisi 15 gün sonra ortaya çıktığı için yetersiz kaldığı için tedavi gerçekleşmeyebilir veya çok fazla gaz kullanılırsa derin çukur kalabilir.

ben silmeben silme görselleri– Radyo Frekansla Buharlaştırma Tedavisi; En etkin kullanılan yöntemdir. Benin yapısı nasıl olursa olsun uygulanabilir. Uygulamada silme işlemi çeyrek mm ler halinde cilt tabakası kaldırma şeklindedir ve genellikle görünür bir iz kalmayacak kadar belirsiz bir iz kalabilir.– – Lazerle Ben Silme ; Etkili ve sonuçları yüz güldürücüdür, sadece yüzeysel olanları silmede kullanılır. En önemli sorunu çok seans gerekebilme ihtimalidir.

– Plazmayla Ben Silme ; Plazma maddenin 4. halidir. Ben ile alet arasındaki havanın plazmaya dönüşürken ortaya çıkan ısı enerjisinin benden çok ince bir tabaka kaldırması şeklinde bir etki ile elde edilen tedavidir. Daha çok leke tarzında yüzeysel benler için kullanılır. Son derece pratik bir tedavi seçeneğidir. Yeni bir teknoloji olduğu için Tğrkiye’de az sayıda yerde yapılmaktadır. İ;dea Kliniğin 6 şubesinde de uygulanmaktadır.

Tedavide en önemli sorun sonrasında ne kadar iz kalacağıdır.Bu yöntemler arasında en az iz bırakan yöntem radyo frekans ve lazerdir: Lazer kabarık olmayan renkli benleri silmek için kullanılır Radyo frekans hem kabarık olmayanları hem de kabarık olanları silmede kullanılır. Buharlaştırma tedavisi radyo frekans veya elektrokoterle yapılır.

Ben sildirme ameliyatla yapılmamalıdır çünkü teknolojilerle basit bir şekilde tedavi edilebilen bir sorunda ameliyat son derece gereksiz ağır bir işlemdir, kökünden almak için ameliyat etmek gerekir gibi bilimsellik dışı söylemler daha çok hastayı ameliyata razı etmek için kullanılan bir yöntemdir ve teknolojik tedavilerin olmadığı yerlerde konuşulmaktadır.

Ben Aldırmak Tehlikeli midir?

Bilinen hiçbir tehlikesi yoktur. çürük dişi tedavi ettirmek kadar zararsız ve gereklidir. Benlerin kansere dönüşeceği şüphesi kanserleşme konusunda en popüler olandır ama en az kanser olan ve % 100 yakın oranda tedavi edilen ile yine bendir. Toplumda kanser konusunda en fazla bilgi edinilen konu vücuttaki doğuştan var olan yada sonradan çıkan gereksiz çıkıntılardır ama ne yazık ki neredeyse tamamı yanlış bilgilerdir. Bunun en önemli sebebi çoğu insanda ben olması ve herkesin olur olmaz fikir üretmesidir.Bilimsel açıdan bakıldığında bu bilgilerin büyük çoğunluğu doğru değildir. Ben aldırmak tedavi edilemeyecek kadar çürümüş dişin çekilmesi gibidir.Aldırmamanın riski olabilir ama ben aldırmanın bilinen hiçbir riski yoktur. Estetik cerrahiyle ben aldırmak diye bir kavram kullanılsa da ben ameliyatla alınıyorsa bunun estetik yada estetik olamayan şekilde alınması diye bir şey olamaz ancak alınan yer dikilirken estetik denilen tarzda dikilebilir ama bu da iz kalmasını engellemez.Teknolojik cihazlarla ben aldırma ise fark edilecek bir iz bırakmadığı için görsel riski de olmaz. Peki ben aldırılmasa ne olur? Aslında ben aldırılmasa da önemli bir riski yoktur. Koyu renkli benlerin güneşin zararlı ışınları sebebiyle kansere dönüştüğü bilinmektedir ama bu ileri yaşlarda ve oransal olarak oldukça düşüktür.Diğer taraftan bu renkli benler kanserleşse bile tedavisi ben tedavisi gibi yapılabilmekte ve % 100 başarıyla tedavi edilebilmektedir.Bu renkli yapılar arasında sadece malign melanomun tedavisi zordur ama bu da çok seyrek rastlanmaktadır. Halk arasında konuşulan bene dokunursan kansere dönüşebilir sözü gerçeklikten çok uzaktır bene dokunmak cildin herhangi bir yerine dokunmaktan farksızdır yani bene dokunmak veya beni tahriş etmek onu kansere dönüştürmez, beni kanserleştiren tek suçlu güneşin zararlı ışınlarıdır.

Benlerini aldırmayı düşünen kişi şunlara dikkat etmelidir;Benin alınması gereklimi;büyümeyen beni almanın sağlık adına ciddi gereksinimi yoktur ama görsel olarak rahatsız ediyorsa alınabilir.

Ben hangi yöntemle alınmalı burada benin cinsi önemlidir ama benin bulunduğu yerde önemlidir, gövdede bulunan benler oluşacak iz tasa edilmeden alınabilir bu durumda ameliyatla alınmasının sakıncası yoktur ama yüz bölgesindeki benler iz kalmadan yada fark edilmeyecek kadar iz kalacak şekilde tedavi edilmelidir bu durumda ameliyat dışındaki teknolojik tedaviler araştırılmalıdır. Gövdede bulunan benlerinde iz bırakmadan alınması isteniyorsa yine lazer, radyo frekans ve elektrokoter gibi cihazlarla buharlaştırma yöntemi ile alınmalıdır, cerrahi olarak beni almak tarihi bir tedavidir ve ben tedavisi konusunda tecrübeli ve teknolojisi olan cerrahların uygulamadığı bir tedavi seçeneğidir.

Yorum yapılmamış


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar