online randevu online randevu online randevu

Ben haritası ile benlerin takibi

Ben haritasıyla ben takibi yapanların uyguladığı şeyin aslında bir tek anlamı vardır o da hastanın gözünü boyama etkisidir bunun dışında hiçbir anlam ve önemi yoktur. Ben takibi adıyla da anılan ben haritası çıkarmak yıllarca hastayı oyalamak, boşa zaman ve ekonomik kayba sebep olmak yerine tedavi yaparak beni ve risklerini ortadan kaldırmak en doğru yaklaşımdır. Ancak yıllarca süren ve belirli aralıklarla hastadan ücret alınan bir uygulama olduğu için kuruma sağlayacağı gelir önemli düzeylerde olabilmektedir. Şöyle ki 200 hasta harita adı altında takibe alınsa ve bu hastalara 6 ayda bir kontrol yapılsa her gün 3 hasta garantilenmiş olur ve eklenen her hasta yıllarca bağlı kalır.

Ben haritası ne anlama geliyor

Görüntülediği alanı 2-100 kat kadar büyüten mercek yada kameralarla görüntü alınır ve bir hard diske kaydedilir. Kullanılan cihaz trikoskop veya dermatoskop adlarıyla anılır. Piyasada var olan fotoğraf makinesiyle fotoğrafını çekip büyütmekten daha etkili bir cihaz değildir yani iyi huylumu kötü huylumu olduğu yönünde bilgi vermez. Bu tür bilgiler ancak biopsiyle elde edilebilir.

Ben haritası nasıl çıkarılır ben haritası kaç lira

Dermatoskop veya kaliteli bir fotoğraf makinesiyle görüntü alınıp bu görüntü hangi bölgede kaç ben var, renkleri nasıl, büyüklükleri ne kadar gibi bilgiler tek fotoğrafla kayıt altına alınır tüm bunları kişi kendisi de yapabilir.

Hangi benlerin takip edilir

Doğrusu hiçbir benin haritasıyla uğraşmak gerekmez. Son derece gereksiz bir takip yöntemidir şöyle ki;

Hastanın tedirginliğinin devam etmesine

Gereksiz yere zaman kaybetmesine

Ekonomik yük oluşturmasına

Rahatsız olduğu çirkin görüntünün olduğu gibi kalmasına

Ben kötü huyluysa sorunun büyümesine sebep olur.

1-2 dakikada hiçbir sorun yaşamadan tedavi edebilecekken “ ben haritası taktiği “ uygulamak son derece gereksizdir.

Sonuç olarak

Amerikalılıarın en iyi Kızılderili ölü Kızılderilidir lafı gibi en iyi ben olmayan bendir.  Benleriniz varsa bu konuda yeterli teknolojik donanımı ve tecrübesi olan bir kliniğe gidin ve aldırın, sorununuzdan kalıcı olarak kurtulun gereksiz şeylerle zaman ve para kaybetmeyin

 

 

ben hatitası çıkaran yerler

Yorum yapılmamış


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar