online randevu online randevu online randevu

Ben ameliyatı

Ben ameliyatı eskiden rutin yapılan ancak son 10-20 yılda tıbbın kullanımına sunulan teknolojik cihazlar sayesinde büyük oranda terk edilen bir tedavi şeklidir. Daha çok devlet hastanelerinde ve teknolojiye sahip olmayan kliniklerde uygulanmaktadır. ben ameliyatıIdea Klinikte 14 yıldır hasta ısrar etmediği sürece ben ameliyatı yapılmamaktadır. Kurulduğu günden beri cerrahların çalıştığı klinik olmasına rağmen cerrahi işlem yerine teknolojik tedaviler kullanılmıştır.
Ben Ameliyatı Sonrası İz; Aşağıda göreceğiniz ben ameliyatı görselleri bu yaklaşımın ne kadar doğru olduğunu diğer bir deyimle eski yöntem cerrahi tedavinin sonuçlarının ne kadar kötü olabileceğini göstermektedir. Aslında cerrahi işlemden sonra kalan iz benin görüntüsünden daha kötü olabilmekte hastayı yaptırdığına pişman etmektedir. Özellikle sakal bıyık gibi kıllı alanlarda bu iz çok daha abartılı olabilmektedir. Normal dikiş konursa balık kılçığı şeklinde bir iz kalır (1.resim), estetik dikiş konursa çizgi şeklinde iz kalır (2.resim) İz kaçınılmazdır.

ben ameliyat iziBen Ameliyatı; Benden 2-2.5 kat uzunlukta bir yerin balık şeklinde yani eliptik bir şekilde kesilmesini gerektirir ve bu sebeple aslına kıyasla çok daha kötü görünen bir ameliyat izi ile sonuçlanır. Ameliyatsız tedavilerde ise ya hiç iz kalmamakta veya fark edilmez düzeylerde bir iz kalmaktadır. Bazı kliniklerde hastayı ameliyata razı etmek için söylenen;
– Benin kökünü almak için cerrahi şart
– Tekrar etmemesi için keserek almak gerekir
– İncelemek için parça almak lazım
– Buna radyo frekans olmaz
– Lazer kanser yapabilir
ben ameliyatı sonrasıGibi hastayı ikna etme çabasıyla söylenen görüşlerin doğruluk payı yoktur tamamen hastayı daha pahalı yöntem olan cerrahiye razı etmek için uydurulmuş görüşlerdir ve kesinlikle inanmamak gerekir. Hele hele “incelemek için cerrahi olarak almak gerekir” yaklaşımı tümüyle yanlıştır. Şöyle ki; karaciğerdeki hastalığı teşhis etmek için karaciğeri alıp patolojiye götürmek gerekmiyor bu incelemeye özel geliştirilen aletlerle biopsi alınır ve incelenir. Aynı şey derideki tüm hastalıklar için de geçerlidir. Punch denilen alet yardımıyla küçük bir parça alınır ve incelenebilir. Kesip biçmeye asla ihtiyaç yoktur. Kaldı ki uygun büyütmeyle muayene sonucunda büyül oranda iyi huylu veya kötü huylu konusunda bilgi edinilebilir.

Ben Ameliyatı Nasıl Yapılır; Genellikle bölgesel uyuşturmayla yapılır. Çevresine uyuşturucu yapılarak uyuşması sağlanır. Neşterle etrafından balık şeklinde kesilerek çıkarılır. Oluşan yara dikişlerle kapatılır.

ben tedavisi sonrası izAmeliyatsız Ben Tedavisi; Aslında kliniğin teknolojik birikimi tamamlandıkça ameliyattan uzaklaşılmakta ve tüm benler ameliyatsız yöntemler olan lazer, radyofrekans, koter gibi cihazlarla alınabilmetedir. Bu yöntemlerin en büyük tedavi sonrası iyileşme tamamlandığında üstünlüğü gözle görülecek kadar belirgin iz kalmamasıdır. Yandaki resimde bunu net bir şekilde görebilmektesiniz. Yukarıda yazan ve sizi ikna etmek amaçlı söylenecek sözleri dinleyin ama teknolojinin insan sağlığı için üretildiğini aklınızdan çıkarmadan araştırmanıza devam edin.

Ben Ameliyatı Fiyatı; Ameliyatsız yöntemlerin 2-3 katı kadardır. Doktora veya kliniğin fiyat politikasına göre 500-2000 TL arasında değişir. Operasyon kelimesi ücreti artırmak için etkileyicidir.

ben ameliyatı nasıl yapılırSonuç olarak;Hangi tür ben olursa olsun kesinlikle tüm benler yüksek teknolojik cihazlarla ve ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilebilir. Asla cerrahi işlem düşünülmemeli ve benden daha kötü görünen bir yara izine sebep olunmamalıdır. İşin doğrusu hastayı ameliyata razı etmek yerine yatırım yapıp cihaz almak ve nasıl kullanıldığın öğrenip hastaya bu şansı tanımaktır. Beninz varsa bu konu üzerine yoğun çalışan ve teknolojiye sahip kliniklerden hizmet alın.

 

 

 

Yorum yapılmamış


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar