online randevu online randevu online randevu

Basur ameliyatı olanlar

Basur ameliyatı genel olarak tüm tedavi yöntemleri için kullanılsa da ameliyatsız yöntemler ve yüksek teknolojiler sayesinde kolaylaştırılmış ameliyatlar vardır. Bu sayfada genel olarak basur ameliyatı olanların genel olarak nasıl sorunlar yaşayacağına yer verilmiştir
Lazerle basur tedavisi olanlar ;hemoroid ameliyatı olanların yorumları
Kullanılan cihazın asıl adı İ.R.C dir, uygulama 2-3 dakika sürer ve hasta aynı gün işine dönebilir. İşlem sonrası hafif yanma olsa da genellikle ağrı kesici almayı gerektirmeyecek düzeylerde bir ağrı olur. Özellikle kanamalı basurlarda en etkili yöntemdir. Uygulandığı anda kanama durur. Dış hemoroid tedavisinde kullanılmaz 1.-2. derece iç basurlara kullanılır. basur ameliyatı olanlar
Lastikle boğma yöntemi olanlar ;
Lazer gibi yine aynı gün işine dönebilirler, lazere kıyasla biraz daha fazla ağrı olsa da çok şiddetli değildir. Genellikle lazerle birlikte kullanılır. 1.-2.-3. derece iç hemoroidlerin tedavisi için kullanılır, dışarıda olanlara asla uygulanmamalıdır.
THD yaptıranlar ;
Kanama, iltihaplanma, makat darlığı, dışkı tutamama gibi sorunlar yaşamazlar çünkü bu yöntemde kesme dikme işlemleri yoktur. Önceki 2 yöntemden daha agresif bir yöntemdir. 2-3 gün kadar ağrı olabilir ama klasik ameliyatlardan çok daha az olur ve kişi 2-3 günde işine dönebilir.
Basur ameliyatı yaptıranlar ;
En ciddi sıkıntıyı klasik ameliyatı yaptıranlar çekerler. İşlem sonrası 2 hafta kadar ciddi düzeylerde ağrı olur ve bu süreden sonra giderek azalmaya başlar. 1-2 ayda normale dönerler. Hastalığın düzeyine göre değişik düzeylerde kesme ve dikme işlemleri yapıldığı için kanama, iltihaplanma gibi sorunlar ve çok seyrek olarak dışkı tutamama veya gaz kaçırma gibi sorunlar yaşayabilirler.
Sonuç olarak
Basur ameliyatı yaptıranlar yaptırdığı işlemin türüne göre değişik oranlarda sıkıntı ve sorun yaşarlar. İşinize sosyal yaşamınıza 2-4 hafta ara vermek istemeyenler klasik yöntemleri değil çağdaş tedavi yöntemlerini tercih etmelidirler.

hemoroid ameliyatı olanlar

http://www.basurklinigi.com/basur-ameliyati-olanlar/

Yorum yapılmamış


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar