online randevu online randevu online randevu

Basur Ameliyat Fiyatları

Basur ameliyatı fiyatları kliniklere göre değişmektedir bu sayfada verilen net fiyatlar Idea Kliniğin ücretlendirmeleridir ve başka kliniklerin ücretlerini bağlamaz.

Basur ameliyatı fiyatları yapılan yönteme göre değişmektedir. Basur tedavi şekilleri çok olmasa da kullanılan teknik fiyatı etkilemektedir. Bütün hastalıklarda olduğu gibi farklı yöntemlerle tedavi edilebilmektedir ve ödenecek bedel de buna göre değişir. Öncelikle kliniklerimizdeki basur ücretleri sayfanın devamında fiyat farkının neden kaynaklandığı izah edilmeye çalışılmıştır.

Basur Tedavi Ücretleri

basur fiyatları

Tedavi ücretleri ise nettir. Bu fiyatlar maille veya telefonla sorulduğunda bile net bir şekilde ifade edilmektedir. Bir çok yerde yapıldığı gibi “ muayene sonucuna göre fiyat belirlenir “ gibi muğlak ifadeler kullanılmamakta ve hastanın hazırlıklı olması sağlanmaktadır.

Lazerle Basur Tedavisi Fiyatı
Lazer (diğer adıyla İRC İnfra Red Coagülatör) ile tedavi ücreti hiçbir resmi sağlık güvencesi olmayanlar için 1960 TL olup, SGK gibi resmi kurum mensuplarına 980 TL yani indirimli fiyat uygulanmaktadır.

Basuru Lastikle Boğma Yöntemi Fiyatı
Lazerle aynı ücretler uygulanmaktadır. RBL diye kısaltılatn yöntemin açılmış adı rubbwer band ligasayondur.Aynı hastada farklı derecelerde hemoroid olması çok sık karşılaşılan bir durumdur ve genellikle lazer ve lastikle boğma yöntemi birlikte uygulanmaktadır. Her iki yöntem birlikte kullanıldığında sadece bu yöntemlerden biri kadar ücret alınır yani resmi güvencesi olmayanlar 2700 olanlar 1350 TL öder.

THD – HAL Ameliyatı Fiyatı

basur tedavisi kaç liraTHD ( Trans Hemoroidal Dearterizasyon, basurun atar damarını bağlama ameliyatı) bu tedavilerden pahalı olanlar pahalı “kullan at” malzemeler olduğu için fiyat değişmektedir. Fiyatı belirleyen unsurlar ultrasol ve THD cihazının maliyetidir. Yapılacak anestezi şekline ve işlemin yapılacağı hastaneye göre 2900-4600 TL arasında değişmektedir. Trans hemoroidal de arterizasyon yöntemi HAL hemoroidal arter ligasyonu olarak ta bilinmektedir. Aynı yöntemi tarif eden farklı kısaltmalardır.

Türkiye Genelinde Hemoroid Tedavi Ücretleri

Ameliyatın yapıldığı kurumun fiyat politikasına göre değişim göstermektedir. Aynı teknik varoş semtinde 2.000 TL’ye yapılırken, zengin semtte lüks bir hastanede 50.000 TL gibi abartılı bir rakam da çıkabilmektedir. Oysa ameliyatı yapan cerrahtır ve kaliteyi belirleyen de cerrahın el becerisi ve bu konudaki birikimidir, daha iyi otelcilik hizmeti alıyor olmanız iyi ameliyat olduğunuz anlamına gelmez.

Ücretleri araştırırken sadece ücretle ilgilenmeyin teknolojinin size sağladığı avantajları ve daha çok makat hastalıklarıyla ilgilenen proctoloji uzmanından hizmet almanın yollarını da araştırmalısınız.

basur ameliyat fiyatları

Basur Ameliyat Fiyatları için 1 yorum yapılmış


Arslan

Merhaba! Ben Turkmenistanlyim iç hemoroid 3 derejeli agri çekyorum! lazer operasiyonu istiyorum!
Op Dr Seher Şirin
Idea Klinik Bakırköy Şubesi proctoloji Uzmanı
hangi yöntemle tedavi edilebileceğine muayene ile karar veriyoruz.ameliyatsız yöntemlere yönelik her tür teknolojiye sahibiz.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip tedavi edebiliriz


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar