online randevu online randevu online randevu

Anüs estetik ameliyatı

Anüs estetiği diğer görsel kusurlar kadar önemsenmez ancak diğer uygulamalar kadar sık yapılmasa da güncel bir uygulamadır. Görünen her organ için estetik önemli bir durumdur ama anüs bu konuda en göz ardı edilen organdır. İlk anda “anüsün estetiği olur mu?” gibi bir eleştirel yaklaşım olsa da her organ gibi anüsün normal dışı görünmesi kişiyi rahatsız edebilmektedir.Bu rahatsızlık fiziki olabildiği gibi cinsel partnere karşı görsel de olabilir.

Anüs Estetik Ameliyatı

Şu sorunların çözümünde yapılır
makat estetiği– Büyük dış hemoroidler (basurlar)
– Polipler (et benleri)
– Abartılı cilt kıvrımları ve çıkıntıları
– Daha önce geçirilmiş ameliyatlara bağlı deformasyonlar.
-Yaralanma ve travmalara bağlı yamuk görünüm
– Çatlaktan kaynaklanan sentinel pili denilen çıkıntı
Makat Estetik Sorununa Eşlik Eden Şikayetler
makatta şekil bozukluğu– Dışkılama sonrası yeterince temizleyememe hissi
– Makatta kaşıntı
– Temizlik sırasında eline bir şeylerin gelmesi
– Dışkılama sonrası memelerin arasının temizlenememesine bağlı olarak iç çamaşırda kirlenme
– Sürtünmeye bağlı özellikle sıcak mevsimlerde cilt tahrişi olması
– Yeterince havalanamama ve temizlenememeye bağlı kötü koku oluşması
– Sürekli ıslaklık hissi
– Büyük memeler olduğunda otururken ezilmeye bağlı ağrı.
-Cinsel partnere karşı görsel kirlilik

Anüs Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır

anüs estetik ameliyatlarıNormalde anüsteki görsel sorun işlevsel problem olmadığından hastalık olarak kabul edilmese de görüntüsü rahatsız eden bu durum ameliyatla düzeltilip görünüm eski haline getirilerek kişinin rahatsızlıkları giderilir.Aslında dış basur ameliyatına yakın bir teknik uygulanır.
Ameliyatta bölgesel uyuşturmayla gereksiz memeler ve diğer deforme alanlar kesilerek çıkarılır. Doku fazlalığı alındıktan sonra görüntünün orijinal haline gelmesini sağlayacak şekilde açık bırakılabilir veya emilebilir dikişlerle kapatılır. Bu bölgede mümkün olduğunca geri alınması gereken dikiş materyali kullanılmaz. Emilmeyen dikişler enfeksiyon yapabilir ve dikişi almak ağrılı bir uygulamadır. Fistül ameliyatı geibi doku eksiği olması durumunda eksiklik derin dokuların yani kasların ve yağ dokusunun yandan çekilerek dikilmesiyle düzeltilir.
Anüste Daraltma Ameliyatı
Anal bölgede estetiğe yakın amaçla yapılan bir diğer ameliyatsa makat daraltma ameliyatıdır. Daha çok anal sex yapan kişilerde özellikle sık cinsel ilişkiye giren gay lerde ve kalın cisim sokanlarda zamanla makat genişler ve makatta gevşeme olabilir. Bu genişlemesi çamaşırı kirletecek şekilde gaz ve dışkı kaçağına sebep olabilir. Bu şekilde olan anüs genişlemelerinde daraltma ameliyatları ve estetik girişim sırasında daraltma da yapılabilir. Makat daraltma ameliyatı görsel sorun olmadan da yapılabilir.

Anüs estetik ameliyatı için 2 yorum yapılmış


hüseyin durmuş

anüsteki görsel rahatsızlıkların ameliyatını yapan deneyimli doktor var mı acaba. anüsteki görsel fazla dokuyu almak için ameliyat yöntemi şartmı?

Doktorunuz

evet anoplasti ile düzeltebiliriz
Op.Dr.Atilla Kaya


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar