online randevu online randevu online randevu

Ameliyatsız Ben Tedavisi

Neredeyse tüm insanların farklı farklı bölgelerinde en az bir tane ben vardır. Bu benlerin bir çoğu çok küçük ya da elbise giyildiğinde görülmeyen yerlerde rahatsız edici olmayan özelliklere sahipken, bazıları yüz, baş, boyun ya da kol gibi bölgelerde büyük boyda ve estetik olarakta rahatsız edebilecek yönde olabilmektedir.

Vücudunda benleri olan kişi takip etmeli ve zarar verecek faktörlerden kaçınılmalıdır. Bu yönde takip sağlayan sağlık kuruluşlarında benler takip ettirilerek herhangi bir risk altında olup, olmadığı öğrenilmelidir. Devamlı takip etmeye vakti ya da durumu olmayan kişilerse günümüzde uygulanmakta olan basit ve pratik yöntemlerle aldırabilmektedirler.

ameliyatsiz-ben-tedavisi

Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?

Az önce de belirttiğimiz gibi teknolojinin sağlık alanına kattığı yeniliklerle 4-5 dakika sürecek ameliyatsız operasyonla benlerinizi aldırmanız mümkün olabilmektedir.

Ben Aldırdıktan Sonra İz Kalır mı?
Her yazdığımız konuda gerçek dışı veya insanları aldatmaya yönelik cevaplar vermekten kaçınıyoruz. Bu sorunun cevabı kişide bulunan benin boyutune, şekline ve tipine göre değişiklik gösterilebilir. Dolayısıyla görülmeden cevap verilmesi doğru değildir. Fakat merkezimizde alınan benlerin yerinde 10 gün kadar küçük bir yara oluşmakta sonrasında geçmektedir. Sonrasında yaptığımız izlenimlere göre kalan iz sivilce izinden daha belirsizdir. Dolayısıyla rahatsız edici bir iz kalmamaktadır.

Şimdi dilerseniz ben alımında kullanılan yöntemleri tanıyalım.

Lazerle Ben Tedavisi

Bir çok sağlık probleminin tedavisinde kullanılmakta olan lazer, ben tedavisi için de uygulanan ameliyatsız yöntemlerden biridir. Cilt üzerinden uygulanabilecek olan tedavilerin neredeyse tümünde lazer yöntemi kullanılmakta olup, son derece gelişmiş bir tekniktir. Lazer deyince insanların kafasına zararlı ışınlar gelebilmektedir fakat bu teknikte kullanılan lazer tüm zararlı ışınların arındırıldığı ışık teknolojisini kullanmakta ve ısı enerjisi taşımaktadır. Verdiği bu ısı ile beni tahrip eder ve neredeyse iz kalmaz denilebilir.

Radyo Frekansla Ben Tedavisi
Radyo frekans yöntemi de, lazer gibi ameliyatsız yöntemlerden biridir. RF olarak tabir edilebilir. Bu yöntemde bir çok sağlık probleminin tedavisi amacıyla kullanılabilmektedir. Cihaz elektrik enerjisini radyo dalgalarına dönüştürmekte ve bene dokundurulduğunda buharlaştırmaktadır. Bu teknik bütün benlerin tedavisi için kullanılmaktadır. İnsanların radyo ismi geçmesinden dolayı radyasyona yönelik önyargıları oluşabilmektedir fakat bu cihaz herhangi bir radyasyon problemine maruz bırakmamakta sadece isim benzerliği olmaktadır.

Elektrokoter
Elektrokoter, geçmişte yapılan ameliyatlarda kesi yapmak için çok kullanılan neşterin yerine, günümüzde kullanılmakta olan cihazdır. Bu cihazın olmadığı sağlık kuruluşları hala neşter (bisturi) kullanımına devam edilmektedir. Bu yöntem de, anlattığımız RF tekniğiyle çok benzerdir. Tedavi edilecek ben ya da benlere temas ettirildiğinde benin buharlaşmasına olanak tanımaktadır. Bu teknikle alınan benin yerine küçük bir yara ve kabuk gelmekte olup 7-10 gün içerisinde kabuk düşerek yerini pembemsi bir katmana bırakır. Bu pembemsi görünümde 2-3 ay içerisinde cildin kendi rengine geçer.

Ben Aldırma Ameliyatı
Bu yöntemlerde ciddi şekilde çok belirgin izler kaldığından dolayı tarafımızdan uygulanmamakta ve önerilmemektedir.

ben-aldirma

Ben Tedavisi Yapan Hastaneler

Ben aldırmak için tercih edilebilecek bir çok sağlık kuruluşu olabilir. Biz Idea klinik olarak 6 Şubemizle ben tedavisi ve bir çok alanda ameliyatsız yöntemler kullanmaktayız.

Şubelerimiz Nerede?
İstanbul Bakırköy / Nişantaşı ve Kadıköy
Ankara Kızılay
İzmir Alsancak
Bursa / FSM Nilüfer

Ben Aldırma Videosu

Size en yakın şubemize yukarıda ki telefon numaralarımızdan ulaşabilir, uygun bir tarihe randevu alarak 5 dakika kadar kısa bir sürede tedavinizi olabilirsiniz.

Ben Aldırmak Zararlı mı? (Tehlikeli midir)

Uygulanan bütün cerrahi operasyonlar insanların sağlıkları için uygulanmaktadır. Ben aldırma işlemi, kanserleşme riskinin önüne geçilmesi adına uygun bir hamledir.

Bitkisel Yöntemlerle Ben Tedavisi
Bu gibi yöntemlerin herhangi bir bilimselliği ve mantığı bulunmamakta ve kesinlikle önerilmemektedir. Yukarıda ki bahsedilen ameliyatsız yöntemlerle tedavisi çok kısa sürdüğü gibi kişilerde herhangi bir risk oluşturmamaktadır.

Elma Sirkesi Benleri Yok Eder mi?
Elma sirkesinin yakıcı özelliği bulunduğundan dolayı kontrolsüz yapılacak müdahalelerde benin dışında çevresinde ki dokuyada zarar verebilecek daha kötü bir sonuca varabilecektir. Bu sebepten dolayı kesinlikle önerilmemektedir. Ayrıca bu yöntemlerle benleri tedavi ettiği doğrultusunda iddia da bulunan kişilere de itimat etmemeniz gerekmektedir.

Ben Aldırma Fiyatları
Uygulanacak olan yöntemler için fiyatlar SGK’lı ve SGK’sız olarak değişiklik göstermektedir. Aşağıda ki link aracılığıyla tüm yöntemlerin fiyatlarını ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

https://www.ideaklinik.com/ben-tedavisi-fiyatlari.html
https://www.ideaklinik.com/ameliyatsiz-ben-tedavisi.html
https://www.bentedavisi.com
https://www.ideaklinik.com.tr/ben-tedavisi/
http://www.ideaklinikbakirkoy.com/ben-tedavisi-yontemleri/

Yorum yapılmamış


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar