online randevu online randevu online randevu

Ameliyat fiyatları

Bir çok kliniğe maille yada telefonla ulaşıp hastalığınızın tedavisi için ne kadar ücret ödeyeceğinizi sorduğunuzda “telefonla fiyat veremiyoruz hastalığınızın durumuna göre değişir” şeklinde size hiçbir yararı olmayan bir cevap verilmektedir, halbuki her hastalığın ücreti ve SGK lıya çıkarılacak fark ücreti bellidir. Ulusal ücretler SUT (sağlık uygulama tebliği) ta belirtilmiştir. Idea Kliniğin tüm şubelerinde fiyatlar tektir ve hasta telefonla veya online öğrenebilmektedir.
Aşağıda yer alan bilgiler sadece Idea şubelerinde geçeri olup 3 Şubemiz de aynı olan bu rakamlar hastalığın yaygınlığına ve resmi belge varlığına göre değişmekle birlikte net rakamlardır. Kliniklerimize geldiğinizde sürpriz bir rakamla karşılaşmazsınız.
Belirtilen ücretlere film, tahlil, konsultasyon, refakatçi gibi değişik adlar altında ek ücret çıkarılmamaktadır.
Basur (Hemoroid)
Lazer ve lastikle boğma yöntemi (RBL- Rubber Band Ligasyon) ile tedavi ve klasik basur ameliyat ücreti hiçbir resmi sağlık güvencesi olmayanlar için 2700 TL, SGK gibi resmi kurum mensuplarına 1350 TL dir bu rakamlara her şey dahildir. THD (basurun atar damarını bağlama ameliyatı- HAL); bu seçenekte pahalı “kullan at” malzemeler olduğu için fiyat değişmektedir ve tedavi ücreti muayene sonrasında doktorunuz tarafından belirlenir.
Varis Tedavileri
Varisin yaygınlığı, kullanılacak teknolojiler ve gerekebilecek seans sayısına göre fiyatlar 200 TL’den başlamakta ve çok aşırı derecede yaygın varislerde 4000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu varis tedavi ücreti sadece ilk seansta alınmakta ve tedavi tamamlanıncaya kadar ek masraf çıkarılmamaktadır. SGK, Emekli Sandığı, TSK gibi resmi kurum üyesi olmayan özel sigortalı yada özel hastalar bu fiyatların 2 katını öder. Varis sonlandırma ve takip garantili yapılmaktadır. Varis tedavi sonrası hasta takip edilmekte ve 1 yıl süresince varisle ilgili herhangi bir şikayet olması durumunda para alınmadan devam edilir.
Kıl dönmesi (pilonidal sinüs)
SGK gibi sosyal güvencesi olan hastalardan her şey dahil 1350 TL, Sosyal güvencesi olmayan hastalardan her şey dahil 2700 TL (özel sağlık sigortası olanlar da bu kadar ücretlendirilmiştir). Bu rakamlar kliniğimizde yapılan tedaviler için geçerlidir çok ileri vakalarda yapılan hastaneye göre ücret bir miktar değişmektedir.
Makat Çatlağı (Anal Fissür)
LİS ameliyatı SGK mensuplarına 1350 TL olup SGK’sı olmayanlar için 2700 TL olarak ücretlendirilmektedir. Ameliyatsız yöntem olan botoxla makat çatlağı tedavisinin fiyatı ise 1450 TL’dir.
Ben Tedavisi
Benin yapısına bağlı olarak seçilecek yöntemlere göre değişiklik göstermektedir.
Radyo frekansla buharlaştırma yöntemi
Tek ben 200 TL eklenen her ben için 100 TL alınır. Hastanın SGK ve diğer resmi kurum üyeliği yoksa ilk ben 300 TL eklenen her ben 100 TL olarak ücretlendirilir. Benin büyüklüğü 1 cm den büyükse fiyatlar % 50 civarı artmaktadır. Yüzün bir tarafını yada tüm kolu kaplayacak kadar çok geniş benlerin tedavisi muayeneyle belirlenir.
Lazerle ben tedavisi ücreti ; Tek ben 100 TL eklenen her ben 50 TL olarak ücretlendirilir, SGK ve diğer resmi kurum hastalarından % 50 i alınır, şöyle ilk ben 50 TL eklenen her ben 25 TL dir. Bu bedel her seansta alınmaktadır, istenilen sonuç alınamadıysa 4 seanstan sonraki seanslardan para alınmaz.
Makat siğili
İleri olmayan vakalarda 1500 TL, çok yaygın vakalarda 2500 TL, hem dışarıda çok yaygın hem de bağırsağa ilerlemiş vakalarda 3000-3500 TL arasında değişmektedir. Bu rakamlar tedavi sonlanıncaya yada 1 yıl boyunca tüm kontrol seansları dahildir, yani hasta 1 yıl boyunca yakın takibe alınır ve bunun için bedel talep edilmez. Kondilomun tekrar etme eğiliminin yüksek olduğu unutulmamalıdır.
Yağ Bezi Aldırma
SGK mensubu hastalar yağ bezinin büyüklüğü 2 cm ye kadar 300 TL aynı anda birden fazla yağ kisti alınırsa 2.yağ kisti 150 TL dir, resmi kurum üyesi olmayanlar bunun 2 katı öder. Bu tür iyi huylu urlar 3-4 mm olabildiği gibi 15-20 cm büyüklüğünde de olabilmektedir. 2 cm den büyük yağ kistlerinin tedavi ücreti muayeneyle belirlenmektedir.
Kafada yağ kisti tedavi ücreti
Resmi kurum hastalarına ilk yağ kisti 300 TL birden fazla varsa eklenen her yağ kisti 150 TL, SGK olmayanlara ilk yağ kisti 600 TL fazla varsa eklenen her yağ kisti 150 TL. Çok büyük yağ kistlerinin bedeli değişebildiği için 2 cm den daha büyükler muayeneyle belirlenir.
Siğil Tedavisi
Tek siğil 200 TL eklenen her siğil 100 TL olarak ücretlendirilir. İleri derecede yaygın siğiller muayeneyle fiyatlandırılır.
Hemanjiom Damar Beni
Yaygınlığına, tipine, bulunduğu alana göre çok değişmektedir. Bedel ileri teknolojik araştırmalar (anjio, MR, doppler vs) ile belirlenir.
Sakal Ekimi
Ekilecek kök sayısına göre bedeli belirlenir, ekilecek kök sayısı da kişinin beklentisine göre değişir. 1 kök sakal ekimi 4 TL, kökler sakaldan alınıp sakala ekilirse 5 TL.
Bıyık Ekimi
Ekilecek kök sayısına göre belirlenir, ekilecek kök sayısı da kişinin beklentisine göre değişir. 1 kök bıyık ekimi 5 TL
Kaş Ekimi
Ekilecek kök sayısına göre bedeli belirlenir, ekilecek kök sayısı da kişinin beklentisine göre değişir. 1 kök kaş ekimi 6 TL
Not:Bu ücretler 2015 yılında uygulanacak olup, her şey dahildir, tahlil,ultrason, endoskopi, konsultasyon gibi gerekçelerle ek masraflar çıkarılmaz.

Daha net bilgi için online ücret öğrenme sayfasından fotoğraf gönderebilirsiniz. idea klinik şubelerinde SGK mensuplarına muayene ücretsizdir. Daha fazla bilgi için şubelerimizi arayabilirsiniz.

Yazılan rakamlar 5 şubeyi de kapsamaktadır, başka hastanelerde yapılan tedavilere o hastanenin ücretleri eklenir.

Yorum yapılmamış


online randevu
online randevu
kelime kelime varis kıl dönmesi tedavisi hemoroid ben tedavisi anal fissür nasır tedavisi hemanjiom basur varis

Son Yorumlar